Info
Klik venligst her for at læse hele beskrivelsen

Ungdom - (H5)
Tirsdag Tid: 15:30 - 16:30
Sted: Hollænderhallen, HH: Bane 1-12
Fredag Tid: 15:00 - 16:00
Sted: Hollænderhallen, HH: Bane 1-12
Ungdomstræner: Rasmus Henckel leth /
Hjælpetræner: Oliver Harboe / Vilas Janniche Thomsen /
U9-U17 Begynder. "Er du helt ny, er det her du skal starte :-) Begyndertræningen er for børn i alderen 6-13 år, hvor en spændende, sjov og teknisk lærerig træning introduceres så alle niveauer kan være med. Træningen vil sørge for at introducere nybegyndere for badminton
Periode: 01.09.2019 - 30.04.2020
Tilmeldte: 31/32
Pris: 900 kr.
Tilmeld

Ungdom - (H4)
Tirsdag Tid: 15:30 - 17:00
Sted: Hollænderhallen, HH: Bane 1-12
Fredag Tid: 15:00 - 16:30
Sted: Hollænderhallen, HH: Bane 1-12
Ungdomstræner: Anna Joost Jensen / Anders Højbøge Mosegaard / Oliver Strikart Nielsen /
Hjælpetræner: Emil Joost Jensen /
Hold for let øvede, alder U9 - U17. Dette er et begynderhold for de børn som har spillet lidt i forvejen.
Periode: 01.09.2019 - 30.04.2020
Tilmeldte: 20/20
Pris: 900 kr.
Tilmeld venteliste

Ungdom - (H1)
Tirsdag Tid: 16:30 - 18:30
Sted: Hollænderhallen, HH: Bane 1-12
Fredag Tid: 16:00 - 18:00
Sted: Hollænderhallen, HH: Bane 1-12
Ungdomstræner: Anders Højbøge Mosegaard /
U13-U17 Elite. Dette er træningen for de bedste spillere i aldersgruppen 11-17 år.
Periode: 01.09.2019 - 30.04.2020
Tilmeldte: 15/18
Pris: 1500 kr.
Tilmeld

Ungdom - (H2)
Tirsdag Tid: 16:30 - 18:30
Sted: Hollænderhallen, HH: Bane 1-12
Fredag Tid: 16:00 - 18:00
Sted: Hollænderhallen, HH: Bane 1-12
Ungdomstræner: Anna Joost Jensen /
Hjælpetræner: Signe Højgaard /
U13-U17 øvede, træningen for de øvede, ikke elitespillere.
Periode: 01.09.2019 - 30.04.2020
Tilmeldte: 16/17
Pris: 1500 kr.
Tilmeld

Ungdom - (H3)
Tirsdag Tid: 17:00 - 18:30
Sted: Hollænderhallen, HH: Bane 1-12
Fredag Tid: 16:30 - 18:00
Sted: Hollænderhallen, HH: Bane 1-12
Ungdomstræner: Rasmus Henckel leth /
U9-U11 Øvede. Træningen for de øvede spillere i de små aldersgrupper.
Periode: 01.09.2019 - 30.04.2020
Tilmeldte: 16/18
Pris: 1500 kr.
Tilmeld

Ungdom - (U_S1)
Torsdag Tid: 15:30 - 17:30
Sted: Hollænderhallen, HH: Bane 1-12
Ungdomstræner: Anders Højbøge Mosegaard /
Specialtræning 2 timer Specialtræning er et tilbud til dem, som vi har lyst til at tilbyde noget ekstra og som selvfølgelig selv har lyst og mod på det. På specialtræningen er der mulighed for at gå mere i dybden med bl.a. benarbejde, specialslag og teknik.
Periode: 01.09.2019 - 30.04.2020
Tilmeldte: 10/14
Pris: 1200 kr.
Tilmeld

Ungdom - (H6 )
Lørdag Tid: 11:30 - 12:30
Sted: Hollænderhallen, HH: Bane 1-12
Ungdomstræner: Rasmus Henckel leth /
H6 U9-U13 Begynder. "Er du helt ny, er det her du skal starte :-) Begyndertræningen er for børn i alderen 6-13 år, hvor en spændende, sjov og teknisk lærerig træning introduceres så alle niveauer kan være med. Træningen vil sørge for at introducere nybegyndere for badminton
Periode: 01.09.2019 - 30.04.2020
Tilmeldte: 8/16
Pris: 500 kr.
Tilmeld

Hollænderhallen/HH: Bane 1-12

Tirsdag
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
11.30            
11.45            
12.00            
12.15            
12.30            
12.45            
13.00            
13.15            
13.30            
13.45            
14.00            
14.15            
14.30            
14.45            
15.00            
15.15            
15.30UNG H5UNG H4
15.45 900.- Venteliste
16.00
16.15
16.30UNG H1UNG H2
16.45 1500.- 1500.-
17.00UNG H3
17.15 1500.-
17.30
17.45
18.00
18.15
Torsdag
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
11.30            
11.45            
12.00            
12.15            
12.30            
12.45            
13.00            
13.15            
13.30            
13.45            
14.00            
14.15            
14.30            
14.45            
15.00            
15.15            
15.30UNG U_S1        
15.45 1200.-        
16.00        
16.15        
16.30        
16.45        
17.00        
17.15        
17.30            
17.45            
18.00            
18.15            
Fredag
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
11.30            
11.45            
12.00            
12.15            
12.30            
12.45            
13.00            
13.15            
13.30            
13.45            
14.00            
14.15            
14.30            
14.45            
15.00UNG H5UNG H4
15.15 900.- Venteliste
15.30
15.45
16.00UNG H1UNG H2
16.15 1500.- 1500.-
16.30UNG H3
16.45 1500.-
17.00
17.15
17.30
17.45
18.00            
18.15            
Lørdag
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
11.30     UNG H6     
11.45      500.-    
12.00         
12.15         
12.30            
12.45            
13.00            
13.15            
13.30            
13.45            
14.00            
14.15            
14.30            
14.45            
15.00            
15.15            
15.30            
15.45            
16.00            
16.15            
16.30            
16.45            
17.00            
17.15            
17.30            
17.45            
18.00            
18.15